Analiza jest wykonywana w celu ustalenia poziomu pierwiastków, pełniących wyspecjalizowane funkcje w ludzkim organizmie. Badanie krwi na minerały i witaminy pozwala określić niedobór bądź nadmiar makro-  i mikroelementów (magnez, potas, cynk, selen, mangan), które pełnią ważne funkcje wewnątrz komórek oraz na powierzchni błon komórkowych.

Czytaj dalej

Badanie minerałów w pełnej krwi określa poziom pierwiastków, takich jak: potas, magnez, cynk. Ich poziom w surowicy może nie wykazywać niedoborów, ponieważ niedobory te wyrównywane są kosztem koncentracji tych pierwiastków wewnątrz komórek. Dopiero w przypadku bardzo znacznych niedoborów  ich poziom w surowicy krwi się obniża.

Czytaj dalej

Ogólnie ilość pierwiastka, która ulega nieodwracalnemu włączeniu do struktury rosnącego włosa, jest proporcjonalna do poziomu tego pierwiastka w innych tkankach ciała.

Z tego powodu pierwiastkowa analiza włosa stanowi pośredni test przesiewowy wykrywania nieprawidłowej dystrybucji pierwiastka w organizmie.

Czytaj dalej

Badanie  określa poziom minerałów w moczu.

M.in. to pozwala ocenić skuteczność suplementacji minerałów podczas terapii detoksykacyjnej, w czasie której środki odtruwające mogą znacznie zwiększyć wydalanie określonych składników odżywczych, takich jak cynk, miedź, mangan i molibden.

Czytaj dalej

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here